226 Stypa

Umiera wujek Stasiek, krewny Ferdka ze wsi. Jego ostatnią wolą było być pochowanym w mieście. Na rodzinę Kiepskich spada obowiązek urządzenia stypy. Nie jest to dla nich zbyt wielki powód do radości, tym bardziej, że taka uroczystość wiąże się, ze sporymi wydatkami. Swoją pomoc nieoczekiwanie oferuje Paździoch.

„Panie Ferdku, rentkę przyniosłem!”

Za co Pabfer lubi Edzia listonosza: „Panie Ferdku! Rentkę przyniosłem! Telewidzu! Humor przyniosłem!” „Wystąpił w wielu odcinkach. Przeważnie pojawiał się tylko w krótkich scenach. Zdarzało mu się wnieść coś istotnego do fabuły, ale to nie była norma. Mimo to podbił serca widzów dobrym humorem i wierszykami (a serce Ferdka rentą). O kim mowa? Oczywiście o … Czytaj dalej „Panie Ferdku, rentkę przyniosłem!”

„Czy ja go nie widziałem już gdzieś w Kiepskich?”

Drugi felieton Pabfera, w którym dostrzega podobieństwo „kiepskich” postaci do bohaterów z innych seriali. „Czy ja go nie widziałem już gdzieś w „Kiepskich”? „Wielu bohaterów jest konstruowanych według podobnych schematów. Tym bardziej, jeśli wiele komedii jest tworzonych przez to samo studio. Każdy ma swoje indywidualne cechy, przez co widz unika monotonii, ale jeśli się głębiej … Czytaj dalej „Czy ja go nie widziałem już gdzieś w Kiepskich?”

„Bo ja mam swoje poglądy, ale jak mi zapłacą…”

Pabfer postanowił podzielić się z nami swoimi przemyśleniami aż na 5 tematów. Pierwszy z nich dotyczy prymitywizmu w serialu, kolejne będą pojawiać się co kilka dni. Proszę nam powiedzieć, czemu jest pan taki głupi „Każdy fan „Miodowych lat” pamięta kultowe pytanie Tadeusza Norka z odcinka „KiT Show”. Zadał je Andrzejowi Grabowskiemu, ponieważ nie potrafił rozróżnić … Czytaj dalej „Bo ja mam swoje poglądy, ale jak mi zapłacą…”

„Scenariusze, greenboxy, podteksty, Jolaśka” czyli co zniszczyło serial

Tym razem moje osobiste przemyślenia na temat nowych odcinków: Za co nie lubię nowych odcinków… „Od kilku lat istnieje wyraźny podział serialu na 2 okresy: pierwszy za reżyserii Okiła Khamidova, drugi za reżyserii Patricka Yoki. Wielu, jeśli nie większość fanów twierdzi, że ten pierwszy okres jest zdecydowanie lepszy niż drugi, ja również się do nich … Czytaj dalej „Scenariusze, greenboxy, podteksty, Jolaśka” czyli co zniszczyło serial

PODSUMOWANIE 21 SEZONU

Dwanaście odcinków 21. sezonu premierowo zostało wyemitowanych w Polsacie wiosną 2015 r. Podstawową cechą odróżniającą go od poprzednich jest ograniczenie występów Jolasi i Waldka, a także powrót do „korzeni” czyli nowe biznesy Ferdka, jak magiel czy przedszkole. W ani jednym odcinku tej serii nie pojawiły się charakterystyczne dźwięki podczas przejść scen. Warto również zauważyć, że … Czytaj dalej PODSUMOWANIE 21 SEZONU